Exekuce na dluhy manželů vzniklé v manželství a zabavení bytu, domu, pozmeku, nemovitosti

1 odpověď

Dobrý den,
mám byt na hypotéku, kde má předkupní právo městský úřad. Exmanžel má dluhy, tím pádem i já - jsou nabité za manželství.
Může mi být nemovitost zabavena, tedy byt? Mám malé děti, splácím ho teprve rok.
Moc děkuji E.

Dobrý den,

z Vašeho dotazu nevyplývá, z jakého důvodu by měl být Váš byt zpeněžen.
Pokud podáte návrh na oddlužení, byt v rámci insolvenčního řízení samozřejmě může být zpeněžen (a předkupní právo jakékoliv osoby tomu nebrání).
Záleží však na mnoha faktorech, které však nejsem při takovémto obecném dotazu posoudit.