Ukončení darovací smlovy peněz u insolence, oddlužení - dárce ve vězení, výkonu trestu, vazbě

1 odpověď

Dobrý den,
mám insolovenci a s přítelem jsme museli sepsat smlouvu o důchodovém, abych se vešla. Je to již už 4roky, tj. 2014-2018.
Teď mi přítele odsoudili na 8 měsiců, tudíš mě smlouvu nebude moci plnit. Je tu možnost aby mě soud vyhověl a bral mé srážky jen z příjmu. A smlouvu jsme mohli ukončit. v tuto chvili mám už nějakych 70% splaceno.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tuto chvíli je vhodné informovat soud o tom, že přítel není schopen z důvodu výkonu trest odnětí svobody darovací smlouvu plnit.

Zároveň doporučuji pořádat přítele, aby Vašemu insolvenčnímu soudu napsal dopis, kterým odstupuje od uzavřené darovací smlouvy z důvodu, že jí není z objektivních důvodů plnit.

Tato situace by Vaše oddlužení nyní již neměla ohrozit, protože pohledávky jsou uspokojeny nejen na 30 %, ale dokonce na více než 70 %.