Zrušení okamžitého zesplatnění úvěru od věřitele pod podmínkou nového úvěru - je to lichva?

1 odpověď

Dobrý den,
partner si v prosinci 2015 vzal zřejmě od lichváře úvěr 250 000 Kč s tím že měl zaplatit 300 000 v měsíčních splátkách 5000 splatné do 20. V měsíci. Pokud tak neučiní, (opozdí se třeba jen o jeden den) je tím dnem splatná celá částka 300 000 Kč bez ohledu na to, kolik už bylo zaplaceno.
2016, myslím v červnu se se splátkou opravdu opozdil a pan V***** mu volal že podle smlouvy musí zaplatit celou částku, ale že pro něj má řešení a tak za ním jel. Řekl muž, že pokud nemá na úhradu tak na něj nebude posílat exekutora ale poskytne mu na uhrazení další úvěr takže mu dal podepsat další úvěr o 300 000 ale on samozřejmě žádné peníze neviděl, takže se mu úvěr navýšil na neskutečných 600 000 Kč, jinak zůstalo vše stejné.
5000 měsíčně ale ne na pět let ale na deset. Vylezlo to z něj teprve včera (15.01.2018). Když jsem pátrala po tom, kdy bude doplacené auto. Je toto co pan V***** udělal lichva? Je možné se proti tomu bránit když se to stalo již před dvěmi lety?
Děkuji za rychlou odpověď.

Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.poslatdotaz.cz .
Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9. -11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html