Převod, darování družstevního bytu a dluh na daních, sociálním a zdravotním pojištění

1 odpověď

Dobrý den,
rád bych se na Vás obrátil s dotazem ohledně bezúplatného převodu, tedy darování družstevního bytu (tj. užívacích práv k družstevnímu bytu) z otce na syna, za situace kdy je zde jistá pohledávka u Finančního úřadu z dob bývalého podnikání otce (zároveň je zde pohledávka ze zdravotního a sociálního pojištění - ta je v řešení) :
A) Finanční úřad pouze vyčíslil pohledávku v roce 2012 a od té doby je aktivita z jejich strany nulová. Je možné, aby Finanční úřad výhledově uplatnil svá práva na pohledávku vůči již převedenému bytu? Dlužník (otec) je bez jakýchkoliv prostředků na uhrazení dluhu.
B) Z pohledu syna, který nabyl užívací práva k družstevnímu bytu, jsou zde nějaká pravní nebo finanční rizika vyplívající ze situace popsané výše?
Velice děkuji za případnou odpověď a za radu
S pozdravem
Michal

Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.poslatdotaz.cz.
Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9. -11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.