Dluhy z manželství splácí jen jeden z bývalých manželů insolvencí - jak zapojit do splácení i druhého?

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz ohledně rozdělení majetku v insolvenci.
S bývalou manželkou jsem se rozvedl v r. 2013 doposud nemáme vypořádané SJM. Za trvání manželství vznikly nemalé dluhy,
Od 2015 splácím insolvenci kterou mám pouze já, moje exmanželka neplatí vůbec nic. Veškeré dluhy vznikly za doby trvání manželství.
Dotaz se týká této věci: chci požádat svou insolvenční správkyni o rozdělení majetku i dluhu. Mám na to nárok? . Bývalá manželka se v součastné době dožaduje vyplacení se společného majetku. Děkuji za odpověd

Dobrý den,

pokud není společné jmění rozděleno do tří let od právní moci rozsudku o rozvod manželství, nastává fikce rozdělení majetku ze zákona a platí, že veškerá pasiva i aktiva nabývají oba bývalý manželé – každý z poloviny.

Pokud Vás již Vaše bývalá žena vyzvala k vypořádání majetku, kontaktujte Vašeho insolvenčního správce a předložte mu příslušné dokumenty.

Zároveň platí, že pokud jste uhradil jakýkoliv závazek v rozsahu přesahujícím 50 % jeho výše, můžete částku, kterou jste nad tento vypořádací limit uhradil, po bývalé manželce požadovat.