Snížení splátky insolvence s mírou uspokojení věřitelů 24% a očekávanou mírou 48%

1 odpověď

Dobrý večer,
ráda bych věděla zda je možné snížit splátku insolvence. Nyní mi zůstává 9.233 Kč a zda by mi nemohlo zůstavat cca 10.000 Kč nebo 11.000 Kč, má mzda se pohybuje cca mezi 20-26000 a od ledna 2018 dojde ještě k jejímu navýšení na 27.890 Kč při 100% úvazku, který plním.
Dle posledního výkazu měsíčního plnění mám k 30. měsíci oddlužení což bylo v říjnu 2017 míru uspokojení věřitelů 24,29% a Očekávanou míru uspokojení věřitelů 48,57%.
Děkuji za odpověď

Dobrý den,

soud ve výjimečných, odůvodněných (zejména z důvodů zdravotních anebo péče o děti) případech může stanovit nižší než zákonné srážky ze mzdy.

Požadavkem pro přiznání takové výjimky je předpokládané uspokojení věřitelů alespoň co do výše 50 % jejich zjištěných pohledávek.

Pokud budete mít nyní vyšší příjmy než dříve, je možné, že by Vám soud stran nižší než zákonné srážky mohl vyhovět.
Doporučuji vám tento krok ovšem konzultovat s Vaším insolvenčním správcem.