Nedoručení dokladu o ukončení exekuce exekutorem - jak postupovat dál?

1 odpověď

Dobrý den
Moje přítelkyně doplatila v prosinci 2017 exekuci. Žádala příslušný exekuční úřad o zaslání dokladu o ukončení exekuce. Do dnešního dne nic nepřišlo a z platu ji byla opět sraženy peníze. Exekutor tvrdí že ukončení odeslal 28.12.2017, ale dokud nebude podepsána doručenka, budou se srážet peníze dál.
Nechce ani říct číslo podané zásilky abychom se mohli zeptat na poště. Prý si to máme zjistit jak chcem.
Jak máme postupovat v tomto případě?
Děkuji za odpověď
J. F.

Dobrý den, především doporučuji kontaktovat účetní oddělení zaměstnavatele Vaší přítelkyně, zda obdržel usnesení o zrušení exekučního příkazu na srážky ze mzdy a oznámení o skončení exekuce. Dále je třeba si zjistit (ověřit) u exekutora, zda je exekuce zcela doplacena, což Vám exekutor (jeho zaměstnanec) musí sdělit. Pokud by skutečně byla sražena část mzdy po doplacení exekuce, je třeba žádat exekutora o její vrácení. Současně doporučuji trvat na zaslání oznámení o ukončení exekuce, které Vaší přítelkyni exekutor musí zaslat, pokud o to požádá.