Rizika dárce s darovací smlouvou v insolvenci - co mu hrozí pokud podepíše darovací smlouvu?

1 odpověď

Dobrý den.
Přítelkyně podala na sebe insolvenci, tedy oddlužení, tj. osobní bankrot.
Když jí budu dělat dárce, jaká jsou s tím spojená rizika?
Děkuji.

Dobrý den,

pokud jste se písemně zavázal své přítelkyni poskytovat měsíční dar z důvodu, že v opačném případě nedosáhne zákonné podmínky předpokládaného uspokojení věřitelů ve výši 30 % dluhů, je třeba takový závazek plnit.

Pokud by dar nebyla plněn, může být toto jednání posuzováno jako trestný čin podvodu.

Pokud přítelkyni dar poskytovat fakticky budete, příp. jej budete poukazovat přímo k rukám jejího insolvenčního správce, žádné negativní důsledky to pro Vás mít nemůže.