Ručení na hypotéku a insolvence dlužníka - vymáhání dluhu po ručiteli

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz ohledně ručení. Ručila jsem na úvěr pro koupi rodinného domu, RD. Bohužel během splácení si majitel zařídil insolvenci, kde uznal i dluh na úvěru. Jenže banka teď dluh vymáhá i po mě jako ručiteli.
Nemovitost banka prodala a zbytek vymáhá po mě, jelikož majitel je v insolvenci.
Jak se tedy proti tomuto bránit a jak postupovat? Děkuji za pomoc

Dobrý den,

bohužel tím, že jste dobrovolně ručila za úvěr jiné osoby, odpovídáte za splnění celého dluhu.

V tomto případě je banky oprávněna celý nedoplatek dluhu požadovat po Vás. Cokoliv, co za známého na dluh uhradíte, však po něm můžete vymáhat.