Exekuce na ručitele dluhu - hlavní dlužník má peníze, ale nechce splácet dluh

1 odpověď

Dobrý den,
tchán si na prosbu synovce, který má trvalý pobyt na městskem úřadě vzal úvěr na auto roku 2008.
Synovec auto nesplácel, a kdykoliv přišel dopis tchánovi vzal si ho s tím, že to řeší. Nyni je tam dluh 500 000 Kč.
Tchánovi exekučně strhavají peníze a i jeho ženě zmrazili účet. Právník se snažil jeho ženu z toho vyvázat, ale soud to nepovolil. Je možné nějak přimět synovce, aby se k tomuto dluhu přihlasil a začal to řešit.
Synovec nouzí netrpí podniká, ale vše je napsané na přibuzné. Občas jim pošle nějaké drobné peníze, ale to situaci nijak neřeší.
Děkuji.

Dobrý den, pokud je úvěr vedený na Vašeho tchána, exekuce je následně bohužel vedena pouze na jeho osobu, neboť Váš synovec není na úvěrové smlouvě uveden jako spoludlužník nebo ručitel, ani se zřejmě nijak písemně nezavázal k dluhu přistoupit, apod. Možnosti přimět Vašeho synovce k řešení situace jsou omezené, pokud nebude chtít věc řešit dobrovolně, není jak jej donutit dluh řešit. Doporučovala bych poradit se s advokátem (http://www.advokatikomora.cz) a případně zvážit možnost podání trestního oznámení na Vašeho synovce