Insolvence a dávky ze sociálky (přídavek na bydlení) - zůstává dlužníkovi v insolvenci nebo jde insolvenčnímu správci?

1 odpověď

Dobrý den,
2016-2018 mám osobní bankrot a chtěl jsem se zeptat, zda mám nárok při osobním bankrotu, tedy při insolvenci neboli oddlužení na např. přídavek na bydlení či jiný druh pomoci, je mi posíláno cca 8000 Kč, což mi stačí akorát na nájem a dále nemám z čeho legálně žít.
Děkuji.
Martin

Dobrý den,

ano, i dlužníci, kterým bylo schváleno oddlužení plněním splátkového kalendáře, mají právo na poskytování dávek sociální podpory.
Upozorňuji však, že jako rozhodný příjem bude považována Vaše čistá mzda jako celek, nikoliv částka, která Vám náleží již po provedení zákonných srážek ze mzdy, když podání insolvenčního návrhu bylo Vaší dobrovolnou volbou se všemi důsledky s tím spojenými.