Jak, kde zjistit celkovou výši všech dluhů dlužníka, povinného?

1 odpověď

Dobrý den,
je možné někde získat kompletní informace o všech dluzich? Telefon, zdravotní pojištěni atd... prostě kompletni výpis?
Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

žádná takováto ucelená databáze neexistuje a existovat nemůže, když takové informace by byly shromaždovány v rozporu se zákonem na ochranu osobních údajů a jiných předpisů.

Ohledně veškerých vedených exekucích na Vaši osobu je možno si na každém CzechPointu požádat o Výpis z centrální evidence exekucí, který je veden Exekutorskou komorou České republiky; výpis stojí 50, - Kč za každou jeho stranu. Pokud však dluh není ještě ve fázi exekučního vymáhání, můžete zjistit na místně příslušném soudě (dle Vašeho trvalého bydliště), jaký řízení ve prospěch jakých věřitelů byla na Vaši osobu kdy vedena.

Jedná-li se ovšem o dluh, který není soudně vymáhán, měl byste o něm vědět zejména Vy sám. Zákon totiž předpokládá, že každý dospělý jedinec má rozum průměrného svéprávného člověka, který má za povinnost se o své dluhy starat a zajímat.

Ohledně dluhů u zdravotní pojišťovny si u této pojišťovny požádejte o výpis hrazeného pojistného; z něj se dozvíte aktuální výši případného dluhu.