Práce u firmy InTime a splácení insolvence dlužníkem - mzda načerno ve formě jízdného a jinak minimální mzda

1 odpověď

Dobrý den,
Chci se optat ohledně insolvence.
Jeden dlužník dělá pro firmu Intime která vyplácí peníze na ruku v podobě jako náhrady za jízdné a zbytek mu daji jako minimální mzdu. Čili mu nemůže být nic strhávano ze mzdy a peníze posila sám.
Dotyčný má posílat 18.500 Kč měsíčně, ale posíla jak se mu zlíbí - jeden měsíc nic, druhý 6000 Kč, pak zase nic.
Za 30 splátek má zaplaceno 7 procent z 2.000.000 Kč. Dluhy má u 49 věřitelů.
Jak je možné ze on nemusí posílat tak jak má a ještě si žije na vysoké noze a ostatní musí dát vše. To takhle prochází každý co děla na černo?
Poslední výrok insolvenčního správce byl ze doporučuje ponechat v insolvenci. Dá se proti tomu něco dělat?
Nesouhlasím s tímto výsledkem. Ke všemu měl darovací smlouvy které jsou zrušeny.
Jeho příjem je 18.000 Kč, ani tak nedosahuje na splátky a uspokojení a správce to ví a nic nedělá.
Prosím o radu jak dal postupovat proti tomuhle zneužívání insolvence.

Dobrý den,

pokud jste dlužníkovým věřitelem a Vaše pohledávka byla do insolvenčního řízení přihlášena, doporučuji Vám zaslat soudu sdělení s Vaším názorem na věc, tj. zda má být dle Vašeho názoru oddlužení zrušení a prohlášen konkurs na majetek dlužníka anebo má být celé insolvenční řízení zrušeno (což po novele od 01.07.2017 umožňuje zákon přímo).

Pokud máte za to, že dlužník pracuje „na černo“, informujte o tom insolvenčního správce, insolvenční soud a příslušný Inspektorát práce České republiky, kteří mohou zákonem předvídanými způsoby tuto informaci ověřovat.

Bohužel pokud dlužník nehradí jak má, nikdo jej k tomu nemůže donunit. Pokud však dlužník nehradí řádně, soud jej od placení zbytku dluhu neosvobodí a dluhy mu tak zůstanou i po ukončení insolvenčního řízení.