Insolvence dlužníka - vliv na ručitele dluhu, je ručitel povinen splatit půjčku, úvěr?

1 odpověď

Dobrý den,
jsem ručitelem půjčky bývalému partnerovi (nežijeme spolu 2012-2017).
Nyní přestal úvěr splácet a věřitel se obrací na mne.
Chtěla jsem se zeptat, zda může soud určit, kdo má úvěr splatit? Pokud bývalý přítel bude v Insolvenci musím úvěr uhradit já nebo se Insolvenci mě ručení ruší?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud jste ručitelem úvěru, který byl poskytnut Vašemu bývalému partnerovi, platí, že pokud nehradí on, jste povinna tento závazek uhradit Vy.

Soud v tomto případě určí to, že jste povinna uhradit vše, co bývalý partner neuhradil.

V případě, že bude ve věci Vašeho bývalého partnera zahájeno insolvenční řízení, Váš ručitelský závazek se nijak nezmění a platí totožně vše uvedené výše.