Promlčení dlužného výživného, promlčení alimentů

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, obdržel jsem usnesení soudu (k soudu jsem nebyl předvolán) a zároveň vyrozuměli i zaměstnavate a dali 3 exekuce na plat - dluh na výživné, exekučně jsem už měl dávno ale bývalá přítelkyně si nyní vzpomněla a nyní domáhá dlužného výživného staré 6-7 let jsem platil ale nepravidelně jelikož v té době nějak jsem přišel o zaměstnání.
Nyní je syn již dospělý a výdělečně činný.
Nyní bych chtěl poradit měla i teď přítelkyně nárok se domáhat toho tak starého dluhu? Mám za to že je možné žádat zpětně tři roky ne 7 let. Tá dlužna částka vyčíslená je podle starého rozhodnutí soudu kdy jsem tehdy platil 4500 Kč pro 1 dítě mám dvě děti s ex. Nyní se ale má situace změnila mám manželku a další dítě, a zaměstnání s menším výdělkem.
Dá se se rozhodnutí nějakým způsobem změnit dluh je 220.000 Kč. Není možná promlčecí lhůta pro výplatu toho dluhu, pokud ano prosím jaký byl postup na koho bych se mohl obrátit? Děkuji za odpověď. M

Dobrý den, tento dotaz byl již zodpovězen (Host 5555).