Jedna exekuce vymáhaná dvěma exekutory - jak sjednotit exekuce?

1 odpověď

Dobrý den,
je možné aby byla jedna dlužná částka, vymáhána dvěma exekutory? Jak postupovat? DěkujiLenka

Dobrý den,

totožný dluh můře být vymáhán pouze jedním soudním exekutorem.

Může však nastat situace, že věřitel část dluhu postoupí na jiného věřitele; v tom případě by mohly být vedeny dvě exekuce, ale každá by byla pro jinou výši jistiny.

Také upozorňuji, že některé dlužníky mate situace, kdy funkce původního soudního exekutora zanikla a agendu převzal nový soudní exekutor. Stalo se tomu tak např. v případě Exekutorského případu Přerov, kdy JUDr. Vrána (103 Ex) ukončil funkci exekutora a jeho úřad převzal JUDr. Jícha (203 Ex).