Žádost o ukončení insolvence dlužníka - posílá ji správce nebo dlužník?

1 odpověď

Dobrý den
Končí mě insolvence.
Kdo zasílá dopis k soudu o schválení ukončení.
Dlužník nebo insolvenční správce.
Děkuji

Dobrý den,

insolvenční správce má povinnost podat soudu tzv. Správu o splnění oddlužení, kterou podává po ukončení 60. měsíce trvání oddlužení plněním splátkového kalendáře (a v případě, že dlužník uhradí 100 % pohledávek tak dříve).

Dlužník sám však musí soudu doručit písemnou žádost o osvobození od placení zbytku dluhů. Je však obvyklé, že vzor této žádosti zašle dlužníkovi insolvenční správce; doručit soudu jej však musí vždy sám dlužník.