Vymáhání zaplaceného dluhu u Provident - jak dokázat bezdlužnost vůči Providentu?

1 odpověď

Dobrý den,
2004 a 2005 jsem měla půjčku u Provident, půjčka byla zaplacena a teď po dvanácti letech se mi ozvali ze mám dluh a musím zaplatit pomalu 20.000 Kč, do této chvíle mě nikdo nekontaktoval az teď. Jelikož je to už dvanáct let nemám žádné papíry o zaplacení a nevím jak se bránit.
Můžete mi prosím poradit?
Děkuji

Dobrý den,

pokud jste si úvěr od Providentu vzala již před 12 lety, tak i v případě, že byste jej nesplatila, měl by být již promlčen.

Doporučuji věřiteli zaslat sdělení, ve kterém uvedete, že dluh neuznáváte, jelikož jste jej v minulosti zcela uhradila a sdělíte, že vznášíte námitku promlčení. Pohledávky se promlčují ve lhůtě 3 let od jejich splatnosti; tj. nyní jsou promlčené i ty dluhy, které se staly splatnými v listopadu 2014 a dříve.

Zároveň požádejte věřitele, aby Vám předložil veškeré relevantní dokumenty, o které svůj nárok opírá.

Pokud jste v minulosti dluh hradila bankovním příkazem, i po letech je banka schopna Vám vystavit potvrzení o platbách.