Jak zabránit zrušení insolvence pro nový dluh dlužníka v oddlužení?

1 odpověď

Dobrý den,
2015 bylo mojí matce povoleno oddlužení. To plati stále, dluh byl veliký a bylo několik věřitelů.
Teď ji vznikl dluh na nájemném 40.000 Kč a je stanoveno datum na zrušení oddlužení.
Je nějaká šance tomu předejít?
Třeba dluh zaplatit a pak dále platit měsíční splátky, nebo už má smůlu? Děkuji moc za odpověd Reslová

Dobrý den,

platí, že insolvenční soud dle ust. § 418 odst. 1 písm. c) insolvenčního zákona oddlužení zruší, pokud dlužníkovi v důsledku zaviněného jednání vznikl po schválení oddlužení peněžitý závazek, který je více než 30 dnů po splatnosti.

Pokud dluh na nájemném ihned uhradíte, oddlužení zrušeno nebude, jelikož žádný „nový“ dluh v tu chvíli již existovat nebude. V tomto ohledu však doporučuji s úhradou neotálet.