Peníze exekuovaného zaslané na účet nedlužníka - jaký postih hrozí nedlužníkovi?

1 odpověď

Dobrý den,
švagr má exekuci na bankovní účet.
Díky své manžekce - ona účet nemá. Chci se zeptat jelikož při exekuci na učet jsou všechny peníze na učtu zmraženy a nedá se s nimi nijak manipulovat.
Vím, že jednou jde zažadat o nějakou tu častku atd. Tak jsem se rozhodl, že místo švagroveho učtu zadám svůj.
Chci se zeptat co nebo jak mě může ohrozit ohledně mého učtu zmražení nebo pokuta nebo blokace nemaho učtu.
Popřípadě něco jiného.
Předem děkuji za informace

Dobrý den, v exekučním řízení může být postižen pouze účet povinného (manžela povinného), přičemž každý z nich může žádat u banky, u které má účet vedený, o jednorázovou výplatu dvojnásobku životního minima (v současnosti je to 6.820,- Kč). Třetí osoba za dlužníka může hradit exekuci částečně nebo zcela, záleží na dohodě s dlužníkem; pokud tak chce třetí osoba učinit, je třeba kontaktovat příslušného soudního exekutora.