Exekuce až na nezabavitelné minimum a placení alimentů, výživného

1 odpověď

Dobrý den,
mám exekuci na plat, zůstává mi nezabavitelné minimum.
Alimenty mám soudně (ne exekučně) určené na 4 500 Kč. Nyní už nemám vůbec nic v zásobě a tak se ptám, co mám udělat, aby mi byli alimenty strhávány přednostně před exekucí?
S minimální mzdy již nejsem schopen platit ještě alimenty.
Děkuji

Zdravím Vás, s tímto Vy nenaděláte nic. protože zaměstnavatel nejdříve zašla platbu exekutorovi a zbylou část mzdy vyplatí Vám. Je tedy jen na Vás jak a z čeho výživné uhradíte, Popřípadě ještě můžete podat k soudu návrh na snížení vyživovací povinnosti, což je elegantní řešení této situace.