Dražba majetku dlužníka v insolvenci osobou blízkou (syn, dcera, potomek) - lze to?

1 odpověď

Dobrý den.
Pokud jde do dražby majetek osoby, která je tzv. oddlužená, tzn. soudem jí byla schválena insolvence, je možné, aby se do dražby jejího majetku přihlásil rodinný příslušník? Například syn, který si obstará potřebné finanční prostředky na koupi tohoto majetku.
Jedná se o byt a chatu této osoby.
Děkuji.

Zdravím Vás, ano, v tomto případě lze i kontaktovat insolvenčního správce a lze rovněž soudu podat i návrh na povolení výjimky ze zákazu nabývat majetek osobou blízkou dlužníku, tento návrh by měl být odůvodněn i tím, že chatu užívá rodina od nepaměti či jinou rodinnou historií či osobními důvody. Dražby se může účastnit kdokoli, tedy i osoba dlužníku blízká. Nejlepší je však co nejdříve kontaktovat insolvenčního správce a vše s ním probrat.