Insolvence a trestní oznámení pro úvěrový podvod - co bude dál?

1 odpověď

Dobrý den.
Dostala jsem se vlastní vinou do dlubové pasti a jediné řešení jak z toho ven byla insolvence.
Nyní již 9 měsíců řádně platím částku určenou soudem. Vše mám v pořádku i ze stran insolvenčního správce. Nyní mi přišlo předvolání na policii k podání vysvětlení ohledně úvěrového podvodu. Jedná se o 1 věřitele a já teď nevím co to pro mě znamená, co se může stát nebo co mi hrozí. Vždyť řádně platím a teď se bojím, že přijdu o insolvenci a potom nebudu schopna všechny dluhy uhradit.
Děkuji za radu.

Zdravím Vás, zde je nutné se poradit s advokátem, který se zabývá trestním právem, neboť se jedná o trestní oznámení. Mám za to, že se dohodnete na rozumné verzi výpovědi u policie. Z praxe na insolvenčním soudě vím, že dlužníci si velmi častou berou půjčky a úvěry i pár měsíců před podáním insolvenčního návrhu. Je tedy otázkou na co půjčené peníze použili, pokud se tak stalo proto, že potřebovali uhradit jídlo a nájem, neměl by zde být problém. Problém by však nastal, pokud by dlužník takto získané peníze použil na nákup nábytku, dovolené či vánočních dárků. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz