Insolvence a odstoupení dárce od darovací smlouvy dlužníkům v oddlužení

1 odpověď

Dobrý den.
Jsme s manželem 2014-2017 v insolvenci a dárce nám odstoupil od darovací smlouvy z důvodu své finanční tísně.
Jak dlouho po odeslání insolvenčnímu soudu nám bude sděleno, zda naše příjmy pokryjí uspokojení věřitelů, aby jsme se nedostali opět do dluhů.
Děkuji.

Zdravím Vás, to je otázka i na to, kdy má insolvenční správce podat průběžnou zprávu o stavu řízení, a dále rovněž i to jak jste na tom s plněním oddlužení v současné době (tedy ještě s darem). Nejlepší je když dárce odstoupí od darovací smlouvy, dohodnout se na navýšení svých příjmů pro účely oddlužení s jiným dárcem, čímž vyrovnáte rozdíl a soudem nebudete vyzýváni k navýšení svých příjmů pro účely oddlužení. Výzvu soudu však můžete očekávat v horizontu týdnů až měsíců (v závislosti na lhůtě pro podání průběžné zprávy insolvenčního správce o plnění oddlužení), pokud výpadek z příjmu dárce nenahradíte příjmem od jiného dárce. Pokud chcete můžete mi napsat i spisovou značku Vaší věci a já se na Váš spis mohu podívat a poté Vám dát konkrétní odpověď. Toto sdělení je pouze obecné.