Insolvence zaměstnance ve služebním poměru - důvod pro výpověď od zaměstnavatele?

1 odpověď

Dobrý den,
pracuji u vězeňské služby a tudíž se na mě vztahuje služební zákon.
Pokud bych byl v insolvenci může mi být ukončen služební poměr?
Děkuji.

Zdravím Vás, to vždy záleží na rozhodnutí Vašeho nadřízeného, ale insolvence obecně není důvodem k ukončení služebního poměru u Policie ČR, Vězeňské služby, Armády ČR ani u Hasičského záchranného sboru. Je to patrně nutné dopředu projednat se zaměstnavatelem, abyste věděl na čem jste.