Exekuce na rodiče dítěte a darování nemovitosti nezletilému dítěti prarodiči - zabaví exekutor nemovitost?

1 odpověď

Dobrý den.
Je na mě vedena exekuce, kterou pravidelně měsíčně splácím (8.000 Kč). Momentálně jsem na rodičovské dovolené RD, kde pobírám 3.800 Kč měsíčně a v březnu 2018 mi na ni bude navazovat další rodičovská dovolená RD, kde budu mít příspěvek cca 2x tak větší.
Exekuci tímto tempem budu mít splacenou za cca 3 roky, tj. 2020. Ale zhruba v 10/2018 se budeme s manželem stěhovat do domu, který chtějí moji rodiče přepsat na naši nezletilou dceru (4 roky).
Chci se zeptat, zda exekutor může postihnout i tento dům a vybavení, které v něm bude.
Dekuji za odpověď.

Zdravím Vás, mám za to, že nikoli, ale vlastníkem domu musí být skutečně Vaše nezletilá dcera, která musí tento dům nabýt od prarodičů. Jen dodávám, že jelikož by se jednalo o převod nemovitosti na nezletilou osobu je nutné mít přivolení (souhlas) opatrovnického soudu k tomu, aby tato smlouva mohla být platně uzavřena. Jen dodávám, že až se přestěhujete, uvědomte o této skutečnosti prosím exekutora včas.