Příspěvek na bydlení při konkurzu, zamítnuté žádosti o oddlužení

1 odpověď

Dobrý večer,
právě jsme obdrželi zamítnutí žádosti o oddlužení Městským soudem v Praze. A dostali jsme se do konkurzu.
Manželův plat bude strháván na platby věřitelům a já mám důchod 12. 000. - Kč. Pravděpodobně nám s manželem nechají pouze životní minimum, což činí pro dvě osoby v domácnosti kolem 5.500,- Kč.
Nájmy v Praze jsou velice drahé. Máme v tomto případě nárok na příspěvek na bydlení?
Děkuji.

Zdravím Vás, toto je spíše dotaz pro sociální pracovnici nebo na příslušný odbor úřadu práce, který má na starosti agendu dávek státní sociální podpory.