Exekuce a děti - exekuce dětského účtu v bance

1 odpověď

Může exekutor zablokovat dětský účet? Prodala jsem svůj byt, který jsem získala za svobodna a dětem založila dětská konta a peníze jim zde uložila.
Bojím se, zda nemohou být zablokovaná exekutorem-manžel má dluhy. Nebo popřípadě budu muset prokazovat že peníze byly pouze moje?
Díky manželovým dluhům mohou mít "problémy" díky tomu i naše děti jednou v budoucnosti?
Děkuji.

Dobrý den,

mám za to, že tzv. dětský účet jako takový soudní exekutor postihnout nemůže, není totiž veden na dlužníka ani jeho manžela. Pokud má však dlužník nějaká dispoziční práva k nějakému účtu (ačkoli je daný účet veden na jiné jméno), bude tento bankovní účet také zablokován.

Pokud však jste schopna prokázat, že se jedná o finance, které jste získala za prodej bytu, který jste nabyla před uzavřením manželství, měla byste být v tomto ohledu v klidu.