Insolvence, osobní bankrot důchodce - podmínky

1 odpověď

Dobrý den,
osobní bankrot, insolvence, oddlužení u známého: pobírá důchod, do toho platí dvě půjčky a když si zaplatí bydlení a ty dvě půjčky, zbývá mu na živobytí 1.000 Kč. Do toho si platí každý měsíc nějaké léky, takže moc peněz nemá, spíše skoro žádné a už je to hodně náročné.
Má nárok na osobní bankrot?
Před důchodem byl veden na úřadu práce několik let. Potřebuji poradit, pokud má nárok, kde v nejbližším okolí (Uničov) je člověk, který by nám pomohl a co vše k tomu potřeba.
Moc děkuji.

Dobrý den,
při posuzování možnosti oddlužení je třeba vycházet z reálných čísel tak, aby byla naplněna zejména základní podmínka oddlužení – předpoklad uspokojení věřitelů alespoň co do výše 30 % jejich pohledávek.
Seznam tzv. akreditovaných osob, které poskytují konzultace a zpracování insolvenčních návrhů bezplatně, naleznete na webu: https://sako.justice.cz/. V okrese Olomouc se této službě věnuje Lidé v nouzi, z. s.
Základní podmínky pro schválení insolvence jsou uvedené zde:
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/oddluzeni.html