Insolvence bývalého manžela a náhrada škody manželce (za ublížení na zdraví)

1 odpověď

Dobry den,
pokud je insolvence schválena krajským soudem bývalému manželovi a on má již platit podle splátkového kalendáře naše společné dluhy (SJM není dosud rozděleno), má cenu se přihlásit dodatečně k výplatě za ublížení na zdraví s právoplatným rozsudkem?
Měl mi zaplatit částku cca 40 tis. Kč.
Děkuji za odpoveď.

Dobrý den,

ano, má. Jinak se totiž v dohledné době těchto financí nedočkáte. Pokud tuto pohledávku uplatníte (jak jsem Vám již reagovala v odpovědi na Váš dotaz ze dne 02.11.2017), tato pohledávka bude hrazena přednostně.
Druhou věcí je však fakt, že tuto částku pak budete patrně nucena uhradit na společné dluhy.