Insolvence a proplacení preventivní pracovní prohlídky a výpisu z rejstříku trestů

1 odpověď

Jsme v insolvenci, manžel chodí každým rokem na preventivní prohlídky a musí si nechat vystavit výpis z rejstříku trestů - z ruky zaplatí celkem 500, - Kč.
Zaměstnavatel proplatí ve mzdě, ale ne manželovi - dle logiky insolvenční správce dostane peníze, které měl dostat manžel.
Jak postupovat, aby peníze, které jsme platili hotově z nezabavitelných položek, dostal manžel na ruku nebo účet - co má říci své mzdové účetní. Děkuji Ivana Havlíková, Krnov

Dobrý den,

tato složka je náhradou hotových výdajů za lékařskou prohlídku a vyhotovení výpisu z rejstříku trestů vyžadovaných zaměstnavatelem, z nichž se zákonné srážky ze mzdy neprovádí (obdobně složka mzdy cestovné, stravné aj. se do mzdy pro účely provádění srážek nepočítá). S tímto by si mzdová účetní měla hravě poradit.