Jak získat kopii smlouvy o půjčce, může dlužník požádat věřitele o kopii?

1 odpověď

Zdravím,
přítel má dluhy a konečně se po pěti letech dostal do situace, že je schopný je splácet.
Zjistil, že ztratil smlouvy o půjčkách. Jediné informace má z dopisů s dlužnými částkami, které mu firmy posílaly. Může třeba poprosit věřitele aby mu poslali kopie smluv? Věřitelů je víc, jedním z nich je Provident.
Děkuji

Dobrý den,

s ohledem na evidentní odstup od uzavření smluv a dobu jejich nesplácení doporučuji zaslat věřitelům dopis s žádostí o sdělení aktuální dlužné částky, která se skládá z nesplacené jistiny, úroků z prodlení a jiných sankcí.

Věřitelé nemají povinnost Vám kopie smluv zasílat, když každá ze stran obdržela svůj originál. Pokud tak učiní, bude to jejich dobrovolné rozhodnutí.