Vliv náhrady škody na ukončení insolvence, oddlužení, osobního bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
v květnu 2018 zaplatím poslední 60. splátku insolvence, oddlužení, osobního bankrotu.
Všechny splátky jsem poslala včas, celou dobu trvají oddlužení pracuji, darovací smlouvou je hrazeno 3.500 Kč a ty se také posílají včas.
Plním tedy všechny povinnosti, které mi uložil insolvenční soud.
Chtěla bych se zeptat, jedna z přihlášených pohledávek byl schodek, který jsem způsobila, když jsem pracovala na pokladně jedné banky jako pokladní.
Bude to mít nějaký vliv na osvobození oddlužení, když všechny povinnosti plním?
Narážím na paragraf 416 Insolvenčního zakona, odstavec 1. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

mám za to, že toto nemůže mít žádný negativní vliv na rozhodnutí soudu, kterým budete osvobozena od placení zbytku dluhu, jakož i případných dalších pohledávek, které do insolvenčního řízení měly být přihlášeny, ale nebyly. Pokud všechny soudem a zákonem dané povinnosti řádně plníte a věřitelé budou uspokojeni v míře přesahující 30 %, není zde dle mého názoru překážka bránící vydání usnesení o splnění oddlužení.

Tento Vámi způsobený schodek není typem pohledávky, jak jej předvídá ust. § 416 odst. 1 insolvenčního zákona.