Insolvence v ČR, práce v Německu a výše životního minima

1 odpověď

Dobrý den, 04/2016-10/2017 v Německu. Pracuji pro českou firmu, ale chci to změnit a pracovat zde, v Německu.
Můj dotaz se týká toho, že pokud začnu pracovat v Německu, kde mám hlášenou trvalou adresu, kolik se mi bude strhávat a na jaké dosáhnu životní minimum - německé nebo české? Děkuji za Odpověď.

Dobrý den,

insolvenční zákon nepracuje s termínem životní minimum, ale nezabavitelná částka. A tuto lze počítat jedině dle českého insolvenčního zákona, resp. českého právního řádu, když německý Insolvenzordnung takový institut ani nezná.

Tedy srážky budou prováděny z Vaší německé čisté mzdy přepočtem středového kurzu ČNB ke dni splatnosti mzdy.