Přeplacení insolvence splátkovým kalendářem a vrácení přeplatku

1 odpověď

Dobrý den,
09/2017 mi skončil splátkový kalendář, tedy 5 let kdy jsem ho řádně platila a splatila jsem kolem 56% ze svých závazků.
Kdy dojde k tomu, aby mi ze mzdy nebyly strhávány srážky? Dle mé správkyně, ji musím ještě po skončení insolvence platit 4 měsíce odměnu, která správci náležela v době splátkového kalendáře tedy 4x1089 Kč.
Vrátí se mi peníze které mi byly strženy ze mzdy po skončení splátkového kalendáře?
Děkuji.

Dobrý den,

pokud byly uhrazeny všechny náklady insolvenční správkyně, měla by zaměstnavatele vyzvat tomu, aby přestal z Vaší mzdy srážet, ihned po skončení 60. trvání oddlužení plněním splátkového kalendáře. Je však možné, že není uhrazena veškerá odměna správce (zejména by se mohl jednat o meziobdobí mezi zjištěním úpadku a schválením oddlužení plněním splátkového kalendáře).

Mám za to, že i pokud je na odměně správkyně nedoplatek, nemělo by Vám být ze mzdy nic strháváno a nedoplatek na odměně byste měla být povinna doplatit Vy ze mzdy, ze které Vám již nebude nic sráženo.