Exekuce na účet a vyplacení životního minima - kde požádat?

1 odpověď

Dobrý den,
prosím vás sestra dostala na účet exekucí a automaticky se zrušil účet bez jakýchkoliv upozorněni.
Už jednou zažádala o dvojnásobek životního minima a bohužel zaměstnavatel ji poslal znovu výplatu na ten účet co je zmrazený. Chtěl bych se zeptat dalo by se ještě vyplatit životní minimum, když má dceru malou 5 let a její jediný příjem je teď na zmraženém účtu.

Zdravím Vás, o výplatu nezabavitelné částky z účtu povinného lze požádat pouze jedenkrát po celou dobu vedení exekuce přikázáním pohledávky z účtu povinného (blokace účtu). Vždy povinným doporučuji, aby se v zaměstnání dohodli na výplatě mzdy buď v hotovosti nebo formou poštovní poukázky, a to proto, aby mzda po srážkách ze mzdy nebyla poukázána na účet exekutora a povinní tak měli následující měsíc z čeho žít. Takto již Vaše sestra nemá nárok na žádné peníze a bude se muset spolehnout výlučně na pomoci rodiny, případně velmi dobrých přátel. Mám za to, že si v zaměstnání dohodne výplatu mzdy v hotovosti nebo poštovní poukázkou, nebo to lze v tomto případě řešit i zálohovou výplatou mzdy.