Vymáhání mzdy po zaměstnavteli (dlužníkovi v insolvenci) - dlužník tajně podniká pod záštitou rodiny

1 odpověď

Chtěl bych Vás moc poprosit o radu.

Tato odpověď mně přišla od insolvenčního správce:
RE: insolvence Č. j. : Xxxxxxxxxxxx
"Vážený pane Xxxxxxxxx,
Vaši přednostní pracovněprávní pohledávku ve výši 68 364,43 Kč evidujeme, nicméně jakékoli, byť částečné, její uspokojení není reálné. Důvodem je nedostatek finančních prostředků v majetkové podstatě dlužnice.
Nemovitosti dlužnice sice byly zpeněženy, nicméně z výtěžku budou hrazeny zajištěné pohledávky (se zástavami), které mají přednost.
Zbytek finančních prostředků v majetkové podstatě nebude stačit ani na odměnu insolvenčního správce.
Dlužnice v současnosti bohužel nemá žádné příjmy, ze kterých by chodily do majetkové podstaty srážky."

Tak nevím, co si mám myslet, nejvíc mně štve, že uvedená paní dále podniká s pomocí rodiny a s. r. o. Firma se jmenuje ZEVAL PLUS s. r. o. a tato jejich firma odkoupila i jejich dům v exekuci.
Ptám se jak je toto možné, svoje peníze neuvidím, stát si svoje pohledávky umí ochránit a já zaplatil právníkovi palmare 20.000 Kč a nemám nic. Právník je v pohodě a já bez peněz.
Díky.

Dobrý den,

bohužel jediným zpeněžitelným majetkem dlužnice byly dvě nemovitosti, obě zajištěné ve prospěch České správy sociálního zabezpečení, Finančního úřadu a dalších společností. Pohledávky ČSSZ a Finančního úřadu byly uspokojovány právě z prodeje tohoto majetku, přičemž ani jejich pohledávky nebyly uspokojeny zcela.

V majetkové podstatě tak nejsou finance na výplatu ostatních pohledávek, a to ani částečně, přičemž pracovněprávní pohledávky mají přednost před ostatními „běžnými“ pohledávkami.

Společnost ZEVAL PLUS s. r. o. nemá s insolvenčním řízením napřímo řádné spojení, když dlužnice není společníkem společnosti ani jejím jednatelem.