Mimořádné splátky dluhu v exekuci s pohrůžkou zabavení věcí v bytě dlužníka

1 odpověď

Dobrý den,
jsem samoživitelka a platím exekuci po příteli. Strhávají mi ji z platu.
Teď mi ale přišla SMS, že mám ke srážkám z platu platit bokem ještě minimálně 1000 Kč, jinak mi přijdou zabavit věci do bytu. Chci se zeptat, jestli toto exekutor může.
Děkuji.

Dobrý den,
tzv. mobiliární exekuci může soudní exekutor provést kdykoliv, není rozhodné, zda jsou prováděny paralelně srážky ze mzdy, jelikož soudní exekutor má postupovat tak, aby byla pohledávka věřitele uspokojena co nedříve.
Postup, kdy Vám někdo zašle SMS takového znění, má ve Vás patrně jen vyvolat strach a obavy.