Zahájení živnosti v exekuci a založení účtu v bance - lze to?

1 odpověď

Dobrý den,
mám exekuci. Bohužel se nesehnala celá částka. Přítelkyně mi pomohla co nejvíc to šlo a nedávno jsem 3/4 z exekuce zaplatil.
V tuto chvíli mi zbývá asi 50.000 Kč doplatit.
V předchozím zaměstnáním mi nemohli nic strhávat, protože jsem měl mzdu na pracovní smlouvě jen 9.500 Kč a peníze jsem dostával na ruku.
Teď jsem dostal perfektní nabídku práce, kde si mohu vydělat na to abych to mohl doplatit, ale podmínkou je založení živnostenského listu, tedy musel bych být OSVČ. Bohužel jinou možnost z dnešní nabídkou práce v ČR než tuhle nemám a rád bych se exekuce už zbavil a začal žít normální život. Chtěl bych se tudíž zeptat.
a) jde udělat živnostenský list, tedy ŽL i s tím že mám na sebe exekuci?
b) udělají mi v bance účet když jsem v exekuci?
c) za jak dlouho na mě přijdou než začnu vydělávat, tak abych si mohl sjednat splátkový kalendář.
Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že i s exekucí si lze zařídit živnostenský list, rovněž si můžete zřídit i účet v bance, ale s tím rizikem, že na něj budete mít za nedlouho poté exekuci přikázáním pohledávky z účtu povinného, asi v řádu několika týdnů či měsíců, což by Vám mohlo poskytnout prostor pro sjednání splátkového kalendáře s exekutorem.