Výmaz ze Solus z důvodu promlčení dluhu

1 odpověď

Dobrý den
Měl bych dotaz ohledně promlčecí doby.
Dne 19.9.2016 jsem zjistil přes firmu Solus, že mám u nich záznam v registru z roku 2010. Kontaktaktoval jsem věřitele (T-Mobile). Tam mi oznámili že to předali firmě na vymáhání. Kontaktoval jsem vymáhací firmu, tam mi oznámili, že to předali zpátky. Na trvalé adrese se nenacházím.
Jelikož jsem měl vice dluhů, které jsem všechny splatil a šly celou dobu se mnou exekuci na plat.
Můj dotaz zní mužů kontaktovat věřitele že jejich dluh je už promlčen a že s tím nesouhlasím.
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, asi Vám úplně nerozumím, pokud po Vás věřitel tento dluh soudně nevymáhá, není třeba promlčení namítat, a pokud ano, tak tak učiňte v rámci procesní obrany (vyjádření k žalobě, odpor proti platebnímu rozkazu). Je-li však tento dluh již exekučně vymáhán, tak již s námitkou promlčení u dluhu neuspějete, neboť jste se měl bránit v řízení před soudem prvního stupně. Právo oprávněného pohledávku vymáhat exekučně po povinném se rovněž promlčuje, ale až po 10 letech po právní moci exekučního titulu (rozhodnutí, kterým Vám byla uložena povinnost dluh uhradit).