Počet stránek ve webu: 37.465

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
V této sekci můžete zadat dotaz týkající se exekuce a insolvence (oddlužení). Jiné typy dotazů zde prosím neukládejte. Na dotaz bude odpovězeno cca. do 3 dnů.
Na dotazy odpovídají právničky Mgr. Klára Gaierová (insolvence) a Mgr. Renáta Benetková (exekuce).
Každý den po 16. hod. je možné uložit 4 ks dotazů (kapacita vyprší vždy do 24 hodin a pak se obnovuje další den v 16 hod.).

Chcete-li přispět jakoukoliv částkou na chod poradny, můžete využít číslo účtu 2201139219 / 2010. Děkujeme.
Většina běžných situací již byla v exekuční a insolvenční poradně řešena, proto doporučujeme prohlédnout odpovězená témata. Je velmi pravděpodobné, že Váš problém již byl někým dotazován.
Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv exekuční poradny: 4.373.675

Zatajení dluhu v insolvenčním návrhu a schválená insolvence, oddlužení, osobní bankrot

Odesláno: 27.09.2017 (22:53)
Otevřeno 306 x
 
Host 5200
Dobrý den,
prosím o radu ohledně této věci: v říjnu 2015 jsem známému půjčil ve dvou splátkách celkem 8.500 Kč. Pak jsme se nějakou dobu neviděli a teď když žádám o vrácení, mi známý sdělil, že proběhl soud o oddlužení - asi insolvence, kde moje pohledávka není.
Bohužel nemám žádnou smlouvu o dluhu, pouze emailovou korespondenci a mohu doložit že částka odešla z mého konta na jeho konto.
Mám nějakou šanci se k mým penězům dostat? A co hrozí známému za zatajení dluhu?
Děkuji za odpověď, Hudec
 
Advokát
Dobrý den,

bohužel Vás zklamu, ale mám za to, že v současné době již nemáte jakoukoliv šanci se k financím dostat. Věřitelé musí svoji pohledávku přihlásit do insolvenčního řízení dlužníka do 30 dnů ode dne prohlášení úpadku; pokud tak neučiní, pohledávka se neuspokojuje.

K žádnému „zatajení“ dluhu nedošlo, když dlužník nemá povinnost své věřitele o zjištění jeho úpadku v rámci insolvence informovat.

Zároveň mám za to, že pouhý výpis z bankovního účtu, že z Vašeho bankovního účtu odešla určitá částka na bankovní účet dlužníka, není potvrzení o půjčce.