Promlčení již uhrazené exekuce (dluh u Cetelem)

1 odpověď

Dobrý den,
2005 jsem si vzala počítač od firmy Datart na splátky (věřitel - firma Cetelem) a splácela jsem měsíčně.
2007 jsem odjela do zahraničí (Německo) v domnění, že jsou tyto splátky již zaplacené.
2010 došel exekuční příkaz k mé rodině a vyžadovali doplacení částky. Byla jsem s právníkem vymáhací splečnosti v kontaktu a jsem si jista, že jsem vymáhanou částku uhradila.
27.09.2017 obdržela moji rodina telefonát, že to firma Cetelem dala zase pro změnu jiné Exekuční firmě, která vymáhá částku 18.800 Kč.
Co mužů v tomto případě dělat? jaká je Doba promlčení?
Iv.

Zdravím Vás, v tomto případě exekuce není promlčena. Promlčecí doba je totiž 10 let od právní moci exekučního titulu (rozhodnutí, kterým Vám byla uložena povinnost oprávněnému uhradit dluh). Jelikož Vy sama uvádíte, že dluh vznikl v roce 2005 a exekuční příkaz byl doručen v roce 2010 nejedná se tedy o promlčenou exekuci. V tomto případě je nejlepší exekuci uhradit, a to co nejdříve, aby se dále nenavyšovalo příslušenství a nevzrůstaly náklady exekuce.