Minimální dluh dlužníka pro zahájení exekuce, exekučního řízení

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se optat. Přišla mi exekuce na částku 7.500 Kč.
Původní vymahatelná částka byla 500 Kč.
Ráda bych se zeptala, od jaké částky se stanovuje vymáhání exekuce.
Děkuji

Zdravím Vás,
exekučně vymáhat člověk může jakoukoli dlužnou částku (třeba i jen 1 Kč), má-li ji přiznanou pravomocným a vykonatelným exekučním titulem. Vymáhat je možné klidně i jen příslušenství pohledávky po úhradě jistiny, neboť pohledávka není jen jistina, ale rovněž i její příslušenství, případně i úhrada soudního poplatku či nákladů soudního řízení byly-li oprávněnému pravomocně přiznány, případně rovněž i náklady právního zastoupení oprávněného.