Darování bytu, domu osobě s exekucí - hrozí zabavení nemovitosti a prodej?

1 odpověď

Dobrý den.
Je možné darovat byt v osobním vlastnictví na osobou, která má platné exekuce (exekuce na plat, měsíčně se strhávají finance)?
Je možné že by exekutoři zastavili i nově získaný byt? Děkuji.

Zdravím Vás,
ano, je možné darovat byt, dům či jinou nemovitost (např. pozemek) osobě, proti které je vedena exekuce.
Pokud by k darování bytu na osobu, která má exekuce došlo, byt by byl zpeněžen v exekuční dražbě soudním exekutorem, který vydal exekuční příkaz nejdříve. Pokud tedy chcete byt ochránit nečiňte tak, dokud nebudou všechny exekuce uhrazeny. Jelikož exekuční zástavní právo je zajišťovacím institutem, nepomohla by zde ani insolvence ve formě oddlužení, neboť byt by byl nejspíše zpeněžen insolvenčním správcem v průběhu oddlužení.