Exekuce na účet bývalého manžela po rozvodu (dluhy bývalé manželky)

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na exekuci na můj účet kvůli bývalé manželce, manželka měla a asi i ještě má nějaké exekuce, já jsem kvůli ní měl zablokovány účet.
Půl roku po rozvodu jsem měl účet už odblokován, teď už jsem rozvedený asi dva roky (2015-2017), může mě ještě hrozit zablokování účtu kvůli bývalé ženě?
Děkuji za odpověď

Dobrý den,

domnívám se, že exekuční příkaz přikázáním pohledávky z účtu by Vás již postihnout neměl.
Otázkou však je, v jakém období dluhy vznikly; pokud vznikly po dobu trvání manželství a vy jste neměli zúžené společné jmění manželů, za tyto dluhy odpovídáte oba společně a nerozdílně a rozvod manželství na tomto nic nemění.