Koupě pozemku - majitel v insolvenci, insolvenčním řízení, oddlužení, osobním bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
mám možnost koupit podíl na pozemku, který je v insolvenčním řízení.
V katastru je poznámka o exekuci a nařízení prodeje. Chtěl bych podíl koupit, ale mám strach, aby koupě neměla negativní vliv na můj majetek. Nechci, aby po mě exekutoři chtěli zaplatit nějaké cizí dluhy, nebo aby ta exekuce nepřešla na mě.
Co mám udělat, abych riziko eliminoval.
Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nabytí nemovitosti z insolvenčního řízení má tu nespornou výhodu, že zpeněžením nemovitosti ze zákona zanikají veškerá zatížení nemovitosti (vyjma věcných břemen).

V rámci provedení vkladu vlastnického práva ve prospěch Vás jako kupujícího katastr nemovitostí automaticky veškeré zatížení exekucemi vymaže, stejnětak poznámky o insolvenčním řízení původního vlastníka. Vy tak nabudete právně „čistou“ nemovitost.