Exekuce dluhu u Cofidis - vymáhání soudně, v soudním řízení

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, na přítelkyni si vzali před nějakou dobou lidi půjčku a neplatili to a pak přítelkyni přišla exekuce byla kvůli tomu u soudu kde se domluvili a hrozili jít i do vězení na 6 měsíců no pak nevím moc to asi neplatila jelikož je samoživitelka a neměla na to.
Nedávno mi to řekla tak jsem na ten dluh něco poslal ale zatím málo. Před pár dny jí přišlo od soudu že by se měla dostavit k řízení, Já teď nevím co máme tam čekat nebo jak se zachovat jestli bude potřeba právník, rád ten dluh za ní zaplatím, ale to budu moct tak během dvou měsíců dřív to nedám do kupy jedná se asi o 20.000 Kč.
Děkuji M. P.

Dobrý den,

z Vašeho dotazu není patrné, z jakého důvodu je přítelkyně k soudu předvolána, jelikož o pohledávce již bylo zjevně rozhodováno, když je už vymáhána i exekučně.

Ve Vaše případě bych se pokusil kontaktovat věřitele, případně příslušného exekutora, a dohodnout se na splátkách tak, že dluh bude v řádech několika měsíců uhrazen.