Dluh u Proficredit, nezákonné poplatky a snížení splátek insolvence, oddlužení, osobního bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
od května 2014 splácím insolvenci.
Jedním z mých věřitelů byla i společnost Proficredit.
Dnes (08.09.2017) jsem našla článek https://www.novinky.cz/domaci/448614-soud-dal-ranu-byznysu-s-dluhy.html
Jakým způsobem mohu žádat, aby mi byla snížena celková částka, kterou musím v insolvenci hradit. Jsou v ní zahrnuty i nezákonné poplatky viz článek. Můj rozhodce byla Eva Vaňková, o které se píše. Můj celkový dluh Proficreditu je 147 000 Kč z toho cca 90 000 Kč poplatky.
Jistina byla cca 50 000 Kč.
Jelikož hradím v insolvenci měsíčně tolik, že již nyní jsem Proficreditu uhradila víc než 50 000 Kč, Již nyní by jim vlastně můj správce neměl nic posílat a Proficredit by mi měl nějakou částku ještě vrátit.
Prosím o radu jak v tomto případu postupovat. Nemohu jen tak správkyni mého oddlužení kontaktovat, že dluh u Proficreditu mám nižší na základě rozhodnutí soudu u jiného občana se stejným problémem ...
Děkuji velice.

Dobrý den,

bohužel jsem toho názoru, že na Vaši situaci zmiňované rozhodnutí Krajského soudu v Praze vztáhnout nelze.
V rámci Vašeho insolvenčního řízení byla pohledávka věřitele PROFI CREDIT CZECH přezkoumána a zjištěna, a pokud jste ji Vy anebo insolvenční správce nepopírali, má se za to, že pohledávka byla přezkoumána soudem, nejen rozhodcem. V medializovaném případě se jedná o případ, kdy o pohledávce soud samotný nikdy nerozhodoval a proběhlo pouze a jenom rozhodčí řízení.