Exekuce na plat, mzdu a okamžité zaplacení dluhu - jak zastavit exekuci na výdělek?

1 odpověď

Dobrý den,
včera (07.09.2017) mi přišlo usnesení soudu o nařízení výkonu rozhodnutí formou srážek ze mzdy pro mě jako povinného.
Dnes (08.09.2017) jsem celou dlužnou částku uhradil na účet bývalé manželky. Jak mám nyní postupovat, aby k exekuci na plat nedošlo.
Děkuji za Vaši odpověď

Zdravím Vás, pokud se nejedná o exekuci na dlužné výživné na nezletilé dítě, (kdy exekuce bude probíhat i několik měsíců po úhradě dlužného výživného, a to, aby povinný řádně hradil běžné výživné), je nutné v tomto případě podat k exekutorovi, který je pověřen provedením exekuce návrh na zastavení exekuce dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon č. 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. g) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). V návrhu na zastavení exekuce uveďte, že Vám byl dne 07.09.2017 doručen exekuční příkaz na provádění srážek ze mzdy, ale že dne 08.09.2017 jste uhradil celkovou vymáhanou částku na účet exekutora uvedený v exekučním příkazu, v důsledku čehož je exekuce již uhrazena a je zde dán zákonný důvod pro zastavení exekuce upravený v ust. § 268 odst. 1 písm. g) občanského soudního řádu. Jako důkaz přiložte i kopii potvrzení o platbě na účet exekutora, čímž doložíte, že exekuce je zcela uhrazena. Jen dodávám, že k zastavení exekuce dojde pokud je zcela uhrazena nejen jistina (dlužní částka), ale i příslušenství - úroky z prodlení, náklady právního zastoupení oprávněného, náklady exekuce a odměna exekutora. Celkovou vymáhanou částku naleznete v exekučním příkazu. Pokud jste skutečně uhradil celkovou vymáhanou částku, podejte návrh na zastavení exekuce dle výše uvedeného ustanovení.