Náhrada ztráty na výdělku zaměstnance v exekuci - patří částka exekutorovi nebo zaměstnanci?

1 odpověď

Dobrý den,
vyplacení náhrady ztráty na výdělku, která je z roku 2014. Přišel její doplatek. Zaměstnankyně má exekuci, nevím jestli jí náhrada patří celá, nebo jen část.
Kooperativa ji doplácí 2 měsíce nemoci, které před tím neuznala.
Musím odečíst nezabavitelnou částku?
Děkuji.

Zdravím Vás, i náhrada za ztrátu na výdělku je příjem, který podléhá srážkám z příjmů a je proto nutné u tohoto příjmu postupovat shodně jako by to byla mzda, tedy vypočíst nezabavitelnou částku, kterou je nutné vyplatit povinné (zaměstnanci) a zbytek zaslat exekutorovi. Pokud je tato náhrada vyplácena spolu se mzdou je nutné sečíst mzdu + náhradu a ze součtu těchto částek vypočítat nezabavitelnou částku, která bude vyplacena zaměstnanci a zbytek poukázat exekutorovi.